Jak pobrać zdjęcie z Instagrama? Najskuteczniejsze sposoby

Jak pobrać zdjęcie z Instagrama?

Choć sam serwis Instagram nie udostępnia takiej alternatywy, to w internecie możemy znaleźć wiele narzędzi, dzięki którym w prosty i łatwy sposób pobierzemy zdjęcie z instagrama. Na przykład takie, które rok wcześniej umieściliśmy na swoim profilu, a które jakiś czas temu wykasowaliśmy z pamięci telefonu czy komputera. Jak pobrać takie zdjęcie z Instagrama?

jak pobrać zdjęcie z instagrama

Chcesz pobrać zdjęcie z instagrama? Skorzystaj z właściwego programu!

Najszybszą i najprostszą metodą jest pobranie właściwego programu czy rozszerzenia dla konkretnej wyszukiwarki. Sporo takich rozszerzeń znajdziemy np. dla Chrome. Programów jest jednak tak wiele, że nie musimy dodatkowo instalować kolejnej przeglądarki na swoim komputerze, jeśli np. wolimy Safari czy Firefox. Co zatem wybrać?  Polecane i sprawdzone programy to między innymi:

–  Downloader vor Instagram,

 – Downloadgram.,

– 4K Stogram.

Ale jest ich jeszcze więcej.

jak zapisać zdjęcie z instagrama

Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze ten sam program będzie kompatybilny zarówno z komputerem stacjonarnym, jak i z urządzeniami mobilnymi. Jeśli szukamy programu, z którego skorzystamy na systemie Android bądź Apple, to pomocny będzie niezwykle popularny program, za pomocą którego pobierzemy zarówno zdjęcie, jak i film z instagrama:

DownloadGram.

Zdjęcie na instagram pobierzesz w bardzo prosty sposób

Potrzeba tylko kilku prostych działań, aby to zrobić.

– znajdujemy interesujcie Cię zdjęcie na instagramie,

– następnie klikamy w ikonkę nad zdjęciem (trzy poziome kropki) i wybieramy opcję: kopiuj link,

– link wklejamy do programu downloadGram. Klikamy w pole tekstowe i wybieramy opcję download.

– jeśli wszystkie polecenia wykonaliśmy poprawnie, to na stronie pojawi się kolejny przycisk „download image” – klikamy na niego. Kiedy zdjęcie pojawi się na nowej karcie, to najeżdżamy na nie palcem i przytrzymujemy aż ukażą się dwa polecenia  – zachowaj obrazek, kopiuj i wybieramy: zachowaj obrazek. Zdjęcie zostanie zapisane w Twojej galerii.

jak pobrać zdjęcie z ig

Możliwe, że będziesz zainteresowany wypromowaniem profilu. Sprawdź, jakie hasztagi są teraz popularne na naszym blogu.

Jeśli konto na instagramie obsługujemy przez ipad czy iphona to zdjęcie na instagrama pobierzemy również poprzez specjalne aplikacje. Większość aplikacji jest darmowa i łatwa w obsłudze. W przypadku insta photo wystarczy otworzyć Insta w przeglądarce albo w aplikacji i następnie wybrać opcję – kopiuj link.

Większość aplikacji opisana jest jednak tylko w języku angielskim. Programy jednak są bardzo proste w obsłudze, a podstawowe czynności obszernie przedstawione za pomocą grafiki.

Polecany artykuł: Jak sprawdzić, kto odwiedza mój profil na instagramie?

Dla urządzeń stacjonarnych w internecie znajdziemy bardzo dużo przydatnych programów. Tu znów jednak musimy zwrócić uwagę, z jakiej przeglądarki korzystamy. Oprogramowanie warto pobrać z legalnego i sprawdzonego źródła. Z tymi programami pobieranie zdjęcia na Instagrama będzie proste i przede wszystkim całkiem legalne.

Save – o – gram – pobierz kilka zdjęć na Instagramie w jednym czasie!

Wielu użytkowników Instagrama chwali sobie narzędzia programu save – o – gram. Choć opcja pobierania zdjęć na insta wiąże się z uiszczeniem opłaty, to jednak wiele osób docenia możliwość szybkiego pobierania nie jednego ale nawet kilkunastu zdjęć. Save – o – gram daje bowiem możliwość pobierania wielu zdjęć w jednym czasie. Wszystko, co musimy zrobić, to wybrać interesuje nas zdjęcia i zapisać je w formacie ZIP bądź w standardowej formie na komputerze. Mamy też opcję drukowania.

Co jest interesujące zdjęcia możemy przeglądać również w formie slajdów i wybierać tylko te, które chcemy zapisać czy wydrukować.

Z programu skorzystamy za darmo jednak tylko przez pierwszych siedem dni. Potem zostaniemy poproszeni o uiszczenie jednorazowej opłaty w wysokości 9 Dolarów. Program jest kompatybilny również z urządzeniami mobilnymi.

Jakie są jeszcze metody pobierania zdjęcia z instagramu?

Jeśli dotrzesz do kodu źródłowego strony, to zdjęcie na insta zapiszesz również bez pobierania żadnych programów czy aplikacji. Jak to zrobić, by się udało?

Metoda nie jest najprostsza i wymaga trochę czasu. Jeśli z Instagrama chcemy pobrać kilka zdjęć, to zdecydowanie trochę się napracujemy.

  1. Standardowo otwieramy więc Instagram, a następnie wybieramy interesujące Nas zdjęcie czy film.
  2. Teraz musimy odnaleźć kod źródłowy strony. Możemy to zrobić na dwa sposoby: klikając prawym przyciskiem myszy na zdjęciu i wybierając polecenie – pokaż kod źródłowy albo wybierając z klawiatury skrót CTRL + U. Nie ma znaczenia, jaki sposób wybierzemy, ale trzeba pamiętać, że w przypadku Safari właściwym skrótem będzie: Command + Option + I.
  3. Jeśli nie widzimy kodu źródłowego na stronie, to upewnijmy się, że cała ramka wyświetliła się na monitorze. W tym celu chwytamy suwak ze strony głównej i przesuwamy go w lewą stronę. (Ramki z kodem źródłowym trzeba czasem porozsuwać).
  4. W kolejnym kroku wybieramy z klawiatury CTRL +F i przenosimy się do pola wyszukiwania, gdzie wpisujemy: ogi:image, image albo .jpg. Podkreślonych fraz ze skrótem jpg będzie z pewnością więcej niż jedna. Nas jednak interesuje ta, która rozpoczyna się od https a kończy się na jpg. Jeśli zastosujemy skrót: ogi:image, to musimy odnaleźć podświetlony na niebiesko bądź szaro element i kliknąć na niego znów prawym przyciskiem myszy. Następnie wybieramy „przejdź do strony”. Na koniec zapisujemy zdjęcie, klikając znów na nie prawym przyciskiem myszy.

Jak zapisać zdjęcie z instagrama na telefon

Taki sposób jest dobry, jeśli chcemy pobrać zdjęcie z insta na urządzeniu stacjonarnym. Na urządzeniach mobilnych jest to trudne do wykonania. W przypadku telefonów czy tabletów prościej jest więc skorzystać z programów czy przydatnych aplikacji.

Program czy aplikacja? Zdjęcie z instagram na urządzeniu mobilnym

Zarówno Apple, jak i system Androida oferuje wiele aplikacji, za pomocą, których pobierzemy zdjęcie z Instagram. Narzędzia do pobierania zdjęć z IG mają swoje plusy i minusy. Takie aplikacje są niezwykle wygodne w użyciu i szybkie w działaniu, mają jednak dwie podstawowe wady:

– darmowe reklamy,

– znaki wodne na zdjęciach.

O ile darmowe reklamy można przeboleć, o tyle znak wodny psuje już całą zabawę. Nie zawsze jednak wyniknie tego rodzaju problem. Dlatego warto sprawdzić, co oferuje dana aplikacja. Zdjęcia bez znaku wodnego zapiszemy bowiem np., dzięki darmowej aplikacji Insta Photo.

Cieszy się ona sporym zainteresowaniem wśród użytkowników Instagrama również ze względu na łatwy sposób zapisywania zdjęć.

Darmowe aplikacje do pobierania zdjęć z instagrama

Jak znaleźć darmowe aplikacje? Wystarczy szukając aplikacji na telefonie wpisać Instagram Download. Należy się jednak zorientować przed instalacją aplikacji, czy jest ona rzeczywiście całkowicie darmowa. A zatem potem, jak zapisać zdjęcie z instagrama? To proste – w przypadku systemu Android (choć zapewne iOS również), zdjęcia zapisują się same w galerii lub pamięci telefonu. Pobieranie zdjęć z instagrama nie jest zatem zazwyczaj trudnym zadaniem, choć zależy to od aktualnego stanu aplikacji oraz narzędzi, które takie zapisanie zdjęcia umożliwiają.

Pobierając zdjęcia czy filmy z instagram zawsze pamiętajmy o prawach autorskich. Ponieważ o ile prezentowane metody pobierania plików są w pełni legalne, to przetwarzanie, prezentowanie czy wykorzystywanie zdjęć i filmów, już nie zawsze. Jeśli więc to nie swoje zdjęcia planujemy importować, to nie zapomnijmy zapytać o zgodę ich autora.

Jak pobrać zdjęcia z instagrama w 2022 roku?

Co prawda nie za wiele się zmienia, ale jak to w każdej branży, zmieniają się narzędzia. Pobieranie zdjęć z instagrama w 2022 roku wciąż może być wykonane na wiele sposobów – na przykład, jednym z nich jest zrobienie zrzutu ekranu i wycięcie zdjęcia. Ale to może być średni pomysł, jeśli zależy nam na dobrej jakości.

jak pobrać zdjęcie z instagrama w 2022

Zdecydowanie lepszą metodą są narzędzia do pobierania zdjęć.

Jednym z narzędzi, które rekomendujemy igram io. Jak zapisać zdjęcie z instagrama przez ten serwis?

To proste, wchodzimy na stronę główną, a następnie wklejamy link do zdjęcia na instagramie. Wybieramy zdjęcie (jeśli jest ich więcej w jednym poście). Następnie kliknij przycisk pobierz. Zdjęcie jest już na Twoim dysku lub telefonie. Wciąż jednak pamiętaj – różne narzędzia różnie działają.

A Ty, z jakich narzędzi korzystasz? Daj nam znać w komentarzu 🙂

Tagged ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.