Jak stworzyć dobre bio na instagramie?

Pisanie dobrego i przyciągającego uwagę bio na instagramie wydaje się sprawą oczywistą. Ale nie dla wszystkich.

Analizując profile naszych Klientów, bardzo często widzimy zaniedbania, takie jak np. brak biogramu na profilu na instagramie. I co wtedy?

Doradzamy, aby to zmienić. Ale mnóstwo Klientów pyta: ale jak? Skąd mam to wziąć? Co z tym zrobić? Jak stworzyć bio, które ludzie będą czytać?

 

Tak więc, jeśli korzystasz z Instagrama dla biznesu (IG firmowy), będziesz chciał zrobić dobre pierwsze wrażenie dzięki swojej biografii na Instagramie i użyć go, aby przyciągnąć nowych obserwujących i potencjalnych klientów!

Co napisać w Bio na instagramie

Uwzględnij odpowiednie słowa kluczowe – dzięki temu potencjalni kupcy być może znajdą Cię w google.

Zoptymalizuj link do swojej witryny – koniecznie, link do strony firmowej (na przykład..).

Udostępnij swoje dane kontaktowe – email wystarczy 🙂

Coś kreatywnego – tu nie podpowiemy, jakimiś przykładami też później zarzucimy 🙂

Dobra nazwa na instagramie to podstawa

Bo to pod nią będziesz układał bio 🙂

Pierwszym krokiem do stworzenia dobrej biografii na Instagramie jest upewnienie się, że pole nazwy jest zoptymalizowane za pomocą Twojego imienia i / lub słowa kluczowego, którego potencjalne osoby mogą szukać na insta.

co to jest bio na instagramie

Na przykład, jeśli pracujesz w branży opieki zdrowotnej, możesz podać swoje pełne imię i nazwisko wraz z tytułem pracy. Jeśli ludzie będą szukać Cię na Instagramie, będą mogli łatwo znaleźć Twoje konto. I to jest też mega powszechne akurat w tej branży 🙂

Możesz użyć słów kluczowych, których mogą szukać potencjalni obserwatorzy oraz Klienci. Czy oferujesz konkretną usługę? Czy jesteś znany z czegoś szczególnego? A może możesz coś zaoferować dla osób odwiedzających Twój profil?

Słowa kluczowe w bio mają znaczenie!

Używanie ukierunkowanych słów kluczowych – znanych również jako SEO na Instagramie (tak, jest takie określenie:)) – w Twoim bio nie poprawi Twojej wyszukiwalności na Instagramie (z wyjątkiem, jak wspomnieliśmy powyżej, Twojego imienia i nazwy użytkownika), ale może pomóc Twojemu profilowi, łącząc się w całość – i końcowo może to poprawić widoczność dla obserwujących.

Może również na pierwszy rzut oka określić cel dla odwiedzającego, co jest ważne, gdy masz ograniczoną liczbę znaków czy też zużyłeś już większość swojego bio na istotne rzeczy.

biogram na insta do skopiowania

Dobrym pomysłem jest też zmiana czcionki na instagramie w Twoim bio. Może to szczególnie zaangażować Twojego odbiorcę.

Decydując o tym, jakie słowa kluczowe umieścić w biografii na Instagramie, pomyśl o swoich podstawowych wartościach i zainteresowaniach oraz o docelowych grupach odbiorców.

Nie zapominaj o danych kontaktowych

Dzięki profilowi biznesowemu na Instagramie możesz dodać informacje kontaktowe do swojej biografii na Instagramie. Na profilu prywatnym też możesz, ale wtedy po prostu – dodając to jako surowy tekst, w bio. Na profilu firmowym obejmuje to Twój adres e-mail, numer telefonu i adres stacjonarny.

Najlepsza część? Nie zajmuje miejsca na postać w twoim biografii! Więc czasami warto przełączyć profil prywatny na firmowy / czy też na konto profesjonalne 🙂

biogram na ig

Kreatywność w biografii na insta

Chociaż ważne jest, aby przekazać odwiedzającym, kim jesteś, co robisz i dlaczego powinni Cię zaobserwować, w swoim bio na Instagramie, powinieneś również pomyśleć o tym jako o przestrzeni, w której możesz pochwalić się swoją osobowością i dobrze się tym bawić.

Używaj emoji

Tak jest 😎 W profilu używaj emotek. Koniecznie. To one dodają nowoczesności oraz kolorystyki Twojemu profilowi – oczywiście na pierwszy rzut oka.

Używaj prostego języka i przerw między linijkami

Nie ma tu nic trudnego. Po prostu, pisz, jakbyś sam chciał to przeczytać. Używaj odstępów. Nic prostszego. Ma być prosto, krótko i wyczerpująco 🙂

Bio na instagramie – co sprawdzić?

  • Zapewnij swoim obserwatorom dodatkowe sposoby na nawiązanie kontaktu
  • Dodaj odpowiednie słowa kluczowe, aby zdobyć większy ruch na profilu
  • Prosto i zwięźle wyjaśnij kim jesteś i czym się zajmujesz
  • Dodaj link do swojej strony

I to już wszystko. Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy temat bio na instagramie, teraz powinniście bez problemu stworzyć swoje. Co więcej, zapraszamy do skorzystania z naszych usług – dla naszych Klientów, na życzenie zawsze tworzymy bio, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.