Kiedy dodawać zdjęcia na instagram?

Kiedy dodawać zdjęcia na instagram?

Kiedy dodawać zdjęcia na instagram w 2022 roku? O której godzinie dodać zdjęcie? Te pytania zadają sobie prywatni posiadacze profili na instagramie, ale nie tylko. Równie ważne jest to dla profili firmowych. Zatem, jaki dzień i która godzina jest najlepsza, aby zdobyć jak największe zaangażowanie?

O której godzinie najlepiej wstawić zdjęcie na instagrama?

Każda firma ma swoje ulubione pory dnia i tygodnia do publikowania postów na Instagramie. Dzieje się tak, ponieważ każda firma w mediach społecznościowych obsługuje odrębną grupę odbiorców z odrębnymi zainteresowaniami. Odrębne zainteresowania równa się czasem inna pora dnia, kiedy przeglądają oni instagrama. Dlatego ważne jest, aby znaleźć złoty środek samemu. Ale są na to sposoby.

Dlaczego jest to aż takie ważne, aby dodawać zdjęcia o określonej godzinie? Algorytm instagrama uwielbia regularność, swego rodzaju powtarzalność i jakość. A jakość może być postrzegana jako większa, kiedy większe będzie zaangażowanie. Żeby natomiast jak najszybciej zdobyć swego rodzaju zaangażowanie, wystarczy dodać zdjęcie na instagrama o najlepszej godzinie dla Twoich odbiorców.

Jeżeli chcesz, aby Twój post na instagramie był jak najbardziej aktualny i wyświetlał się najwyżej, musisz:

  • dodawać zdjęcie o ulubionej godzinie dla Twoich obserwatorów
  • użyć powiązanych z postem i grupą odbiorców hasztagów

Tylko tyle i aż tyle. A to dlatego, że nie ma tego dużo, ale osoby prywatne oraz firmy cały czas powtarzają te same błędy.

Szefowie projektów, którzy z braku czasu udostępniają post dopiero po północy z wtorku na środę z góry są skazani na mniejsze zaangażowanie. Dlaczego tak się dzieje? Środek tygodnia, noc, większość ludzi śpi, a wstając rano do pracy ani im się myśli o przeglądaniu instagrama. I tak do popołudnia post właściwie ginie w odmętach innych postów, bardziej aktualnych i nowszych.

Są oczywiście równie dobre sposoby na zdobycie zaangażowania o każdej porze dnia za darmo, ale do tego jeszcze wrócimy. Zaglądajcie 🙂

Kiedy najlepiej dodawać zdjęcia na instagram?

Wszystko zależy od obranego celu marketingowego oraz tego, w jaki sposób będziemy go mierzyć. Do tego dochodzi grupa docelowa, która jest różnego wieku, z różnymi zainteresowaniami i tym podobne.

Jaka jest zatem najlepsza konkretna pora na wrzucanie zdjęć na instagrama? Przeanalizowaliśmy mnóstwo profili naszych Klientów oraz naszych, aby dojść do prostego i krótkiego wniosku.

Najlepsze godziny aby dodać zdjęcie na instagramie to te okołopołudniowe, między 11 a 13 w środku tygodnia.

Tak, sami byliśmy w szoku, że w środku tygodnia 😉

Może mieć na to wpływ delikatny spadek produktywności w tych godzinach, jeśli ktoś pracuje rano. Do tego dochodzą przerwy w pracy, różnego rodzaju przerywniki, i tak dalej.

Kiedy najlepiej dodawać zdjęcia na instagram

Dzięki tym danym możemy jasno powiedzieć – to w tym czasie użytkownicy instagrama najchętniej wchodzą w interakcję z Twoim postem.

A weekendy? Wychodzi na to, że są najgorsze, aby publikować zdjęcie. Tak, serio 🙂

I nie zrozumcie nas źle. Dodawanie zdjęć na instagram w weekendy nie są złą opcją. Nie są czymś złym w instagramowym świecie. To absolutnie normalne. Sami z resztą zapewne widzicie, że mnóstwo profili dodaje posty w weekendy, o przeróżnych godzinach.

Rada na dodawanie zdjęć w weekendy: róbcie to rano. W weekendy ogromna część użytkowników przegląda go rano. 😉

O której godzinie dodawać zdjęcia w poszczególne dni tygodnia?

Przygotowaliśmy listę dni tygodnia i odpowiednią godzinę do dodawania zdjęć. Z przymrużeniem oka – te godziny wynikają z naszych danych i w zależności od branży profilu, mogą się różnić.

O której dodawać zdjęcia na instagram w poniedziałki?

W poniedziałki najlepszą godziną jest godzina 13:00. Prawdopodobnie bierze się to z tego, że użytkownicy po cięższych obowiązkach po weekendzie mają chwilę przerwy około tej godziny.

O której dodawać zdjęcia na instagram we wtorki?

We wtorki najlepiej postować rano, około godzin 9:00 do 10:00. W tych godzinach zauważyliśmy największe zainteresowanie postami użytkowników, którzy oglądali posty.

Od środy do piątku, najlepsza godzina na wstawianie zdjęć to…

12:00 w południe. I godziny okołopołudniowe. Z jednym, małym zastrzeżeniem: piątkowe posty zdobywają też ogromne zaangażowanie między popołudniem a wieczorem: 14:00 do nawet 17:00 to świetne godziny i w tym czasie widzimy największe wzrosty.

Obszernie temat opisał również Mirosław Skwarek, którego film wrzucamy poniżej.

Kiedy dodawać relacje na instagrama?

I tutaj nie ma złotego środka, bo dodatkowo użytkownicy w ciągu dnia mnóstwo razy odpalają instagrama, żeby zobaczyć „co się w świecie dzieje” 🙂 I wtedy, zazwyczaj oglądają relację – czyli Insta Story.

I tak, wiadomo, że jeśli jest się na wakacjach, to wrzuca się wszystko jak leci. A jeśli chodzi o posty firmowe – kiedy najlepiej dodać story na insta?

Z naszych danych wynika, że najczęściej oglądane są relacje wrzucone do południa od poniedziałku do piątku.

O której dodawać reels?

Czym są Reels na instagramie? Są to po prostu rolki, czyli posty w formie wideo.

A kiedy takie Reelsy najlepiej dodawać na IG? Choć jest to stosunkowo nowa funkcja na instagramie, zebraliśmy już sporo danych. Wynika z nich, że najlepszy czas na postowanie Rolek, to między 9:00 a 10:00 rano, od poniedziałku do piątku. Ale tutaj mała nota: nie będzie źle, jeśli będziecie się trzymać godzin, które opisaliśmy jeśli chodzi o zwykłe zdjęcia na instagramie. Rolki to też w końcu posty.

Najlepszą godzinę do dodawania zdjęć sprawdź na sobie

Aby sprawdzić, kiedy najlepiej dodawać zdjęcia na insta, dobrze jest sprawdzić na swoim profilu. I choć wymaga to sporej ilości zdjęć do dodania, to zdecydowanie warto. A to dlatego, że każda grupa obserwujących jest inna. Pamiętaj, żeby do każdego zdjęcia dodawać opisy, które są unikalne i które będą angażowały grupę odbiorców.

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić potem, która godzina jest najlepsza, jeśli content nie jest tego samego typu. Dlatego warto za każdym razem dokładnie prześledzić zachowanie oglądających, atrakcyjność zdjęcia, które dodałeś i wiele innych cech, które możesz sprawdzić w analityce profilu na swoim instagramie.

Sprawdź, kiedy postuje konkurencja

Twoja konkurencja również może czytać ten wpis. Mogą skrupulatnie śledzić zachowania użytkowników o różnych porach dnia i mieć więcej danych niż Ty. Niektóre firmy przeprowadzają zaawansowane obliczenia. Możesz, patrząc na nich, określić, która godzina działa najlepiej.

o której godzinie najlepiej wstawić zdjęcie na instagrama

Niektóre firmy korzystają też z usług firm, które prowadzą instagrama. Te firmy zazwyczaj dodają posty w okolicach równych godzin, np. 11:00 czy też 14:00. Dobrą taktyką będzie obranie godziny kilka a nawet kilkanaście minut przed lub po tej godzinie.

Analizuj i dokonuj zmiany

Tak jak już wspomnieliśmy, najlepiej jest przeanalizować swoją grupę odbiorców i na tej podstawie wybrać najlepszą godzinę dodawania zdjęcia na instagrama.

Zrób tak, aby Twoje zdjęcia były jak najbardziej atrakcyjne. Taguj je, oznaczaj ludzi, którzy na nich są, zadawaj pytanie w opisie. Tak, aby angażowały one odbiorców.

Analizuj, które ze zdjęć miały najlepszy współczynnik aktywności. Zapisuj godziny. Dokładnie je analizuj co jakiś czas.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wpisowi będziesz wiedział, kiedy dodawać zdjęcia na instagam. Temat jest złożony, ale mając nawet niewielki ułamek danych, możemy jasno i przejrzyście określić, który dzień oraz godzina będą najlepsze do dodawania postów. Dla naszych Klientów służymy dodatkowo pomocą w zakresie godzin oraz planowania dodawania zdjęć na instagramie. A Ty? O której godzinie dodajesz zdjęcia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.