Najpopularniejsze hasztagi Instagram w 2020

Hasztagi na Instagramie w 2020 roku: niedoceniany sposób na zwiększenie popularności konta?

Czym są hasztagi? Jakie hashtagi są najpopularniejsze w 2020? Jakich hashtagów używać, żeby miało to sens? Pod względem popularności serwisów społecznościowych Instagram od kilku lat trzyma się w czołowej trójce, przekraczając już grubo 1 miliard użytkowników.  Tak ogromne wyniki sprawiają, że stał się również wartościowym poletkiem do uprawy dla wszystkich, którym marzy się internetowa sława, popularność i kariera. Dzięki odpowiednio budowanym zasięgom można dotrzeć do milionów potencjalnych odbiorców, co w rzeczywisty sposób przekłada się na różne zyski. Tylko w jaki sposób w ogóle zbudować takie zasięgi i jaki wpływ na to mają Instagram hasztagi w 2020 roku?

Kliknij, aby zobaczyć najpopularniejsze hasztagi w 2021.

Znaczenie hashtagów 

Najprościej porównać funkcję, jaką pełnią hasztagi, do znaczników na blogach, forach czy na YT. Tag (słowo klucz) poprzedzone charakterystycznym płotkiem # pozwala na kategoryzowanie danego wpisu, postu i zdjęcia, dopisanie go do właściwej tematyki, a przez to skuteczniejsze wyszukiwanie przez użytkowników Instagrama. Nietrudno dostrzec, że umiejętne korzystanie z hasztagów na Insta pozwala odpowiednio wypromować post w taki sposób, aby znalazły go osoby zainteresowane konkretną tematyką. Paradoksalnie mimo potencjalnie mniejszych szans na dotarcie do milionów użytkowników zyskuje się jednak dużą gwarancję, że dotrze się wyłącznie do tych, którzy będą danym profilem naprawdę zaciekawieni. Przykład? Makijażystka działająca na Instagramie celuje raczej w grupę odbiorców, jaką są młode kobiety, a nie wąsaci specjaliści od naprawy samochodów, nawet jeśli tych drugich jest na Instagramie więcej i to właśnie do kobiet będzie kierowała swoje wpisy, opatrując je odpowiednimi hasztagami.

Hasztagi czy hashtagi?

Właściwie, nie ma to żadnego znaczenia. Teoretycznie, forma hashtagi jest poprawna. Sam wyraz pochodzi z języka angielskiego, jednak w Polsce bardzo szybko przyjęło się pisanie po naszemu, czyli hasztagi 🙂 W praktyce, jeżeli piszemy o tagach po polsku, można użyć drugiej formy. W przypadku konwersacji na przykład z obcokrajowcem, kiedy piszemy po angielsku, powinniśmy pisać angielską formą.

hashtagi na insta

Popularne hasztagi na Instagramie

Jeśli natomiast cel stosowania hasztagów jest inny i bazuje na dotarciu do jak największej grupy bez względu na jej zainteresowania, można wykorzystać inną metodę. Polega ona na tym, aby wybierać najpopularniejsze hasztagi Instagram 2020 nawet niekoniecznie związane z tematyką wpisu, ale za to zachęcające do kliknięcia na post. To metoda efektywna, ale jednocześnie dość ryzykowna, bo korzystają z niej miliony innych użytkowników. Ryzyko, że nasze zdjęcie zniknie w natłoku setek tysięcy innych jest więc dość spore. Mimo to nadal mnóstwo osób z powodzeniem używa takiej formy promocji swojego profilu i ceni sobie uzyskiwane rezultaty. Trzeba jednak przyznać, że promowanie instagrama nie polega tylko na dobieraniu odpowiednich hashtagów. A jakie hashtagi Instagram w 2020 cieszą się obecnie największą popularnością? Niezmiennie można wymienić tutaj (pogrupowane w kategorie):

– boys, girls, people, me, family

– pretty, beautiful, fitness

– love, friends, happy, smile

– instagood, follow, instadaily, instalike, followme, like4like

– fashion, makup, style, model, hair

– nature, travel, holiday, summer, trip

– photo, music, food, flowers

– cat, dog, animal, puppy, kitten

– NYC, London, LA, Japan, USA

– Fortnite, gaming, xbox

– TV, watch, netflix, hbogo, tvtime

– funny, lol, lmao, haha, joke.

Oczywiście to tylko wybrane przykłady z bogatego TOP 100 najpopularniejszych hasztagów na Instagramie w 2020 roku. Aby zapoznać się z pełną listą najlepiej sięgnąć do któregoś z licznych agregatorów hashtagów, które na bieżąco monitorują liczbę używanych słów kluczowych i tworzą aktualne rankingi.

hasztagi 2020

Jak dobierać hashtagi na IG?

Podstawowym kryterium powinna być zawsze tematyka zdjęcia. To ważne nie tylko ze względu na szacunek do użytkowników wyszukujących zdjęcia właśnie po hashtagach, ale też z racji algorytmów samego Instagrama. Te bardzo dokładnie sprawdzają, czy użyte hashtagi odpowiadają samemu wpisowi, więc faszerowanie zdjęcia najbardziej popularnymi słowami kluczowymi, aby przyciągnąć followersów i walczyć o like Instagram zupełnie mija się z celem. Czy to oznacza, że trzeba w ogóle z nich zrezygnować? Absolutnie nie! Bez przeszkód można wpleść najpopularniejsze hashtagi Instagram 2020 do opisu pod zdjęciem, ale trzeba pamiętać, aby nie przesadzać z ich ilością. Pod żadnym względem nie mogą one zdominować głównej tematyki wpisu. Najlepiej zastosować kilka prostych kroków:

  1. Określić tematykę fotografii i dobrać do niej 5-7 bardzo wąskich tematycznie hasztagów. Np. zdjęcie przedstawiające rodzinę można opisać słowami family, mother, father, kids.
  2. Dodaj 2-3 bardziej ogólne hashtagi Instagram, które kojarzą Ci się z takim zdjęciem, np. safe, home, familytime.
  3. Odszukaj inne zdjęcia opublikowane pod podobnymi tagami (możesz wybrać kilka tagów, nie musisz od razu sprawdzać wszystkich).
  4. Podejrzyj, jakich innych hasztagów używali autorzy tych zdjęć. Jeśli pasują tematycznie do Twojego wpisu – wykorzystaj je!

Możesz również skorzystać z pomocy specjalistów z Fejmowo.pl, którzy zrobią to wszystko za Ciebie, a dodatkowo przeprowadzają również dokładną analizę pasujących hasztagów. Ty oszczędzisz czas i zyskasz gwarancję powodzenia, a Twój profil zdobędzie szansę na większą liczbę followersów oraz kolejne lajki pod wpisami. A trzeba pamiętać, że choć lajki instagram to nie jest pierwszy najważniejszy czynnik zaufania dla reklamodawców, to mając ich mało, możemy po prostu nie być wystarczająco wiarygodni.

Lokalizacja ma znaczenie

Coraz mniej osób zapatrzonych w wyniki i statystyki zwraca uwagę na kwestię lokalizacyjną w hasztagach. Owszem, w TOPowej setce popularnych słów kluczowych nie brakuje nazw miast, regonów czy państw, ale nadal są to przypadki paradoksalnie nieliczne w skali wielomilionowych hasztagów z innych kategorii. Tymczasem to właśnie lokalizacja jest tym elementem, który w dużej mierze odpowiada za targetowanie followersów. Mówiąc po polsku: dodając jakiś hasztag Instagram z lokalizacją, np. #warsaw, #mokotow, #wawel, #krakowskieprzedmiescie, znacznie wzrasta szansa na dotarcie z postem do konkretnej, wybranej i wąskiej grupy odbiorców zainteresowanych obserwowaniem i lajkowaniem zdjęć właśnie w tej tematyce. Dlatego jeśli chcesz zdobyć obserwujących zakochanych w Warszawie, dodaj pod swoim zdjęciem hashtag lokalizacyjny z nazwą miasta, a rezultaty pojawią się bardzo szybko.

hasztagi

Trendy popularności zdjęcia z dobrym hasztagiem

Trzeba jednak jasno stwierdzić, że dobrze dobrany haschtag Instagram to połowa sukcesu. Aby zdjęcie utrzymało się w topce pod danym hasztagiem, trzeba jeszcze jednego elementu: zaangażowania użytkowników i to w czasie jak najkrótszym od publikacji wpisu. A to oznacza konieczność zdobywania lajków lub komentarzy pod takim zdjęciem, które sprawiają, że algorytmy serwisu odczytują go jako bardziej wartościowy i „wrzucają” na wyższe pozycje pod danym hashtagiem. Dlatego warto publikować zdjęcia na Insta w ciągu dnia, gdy zalogowanych jest najwięcej osób i szansę na zdobycie reakcji znacznie rosną.

Hashtagi Instagram – po polsku czy angielsku?

Oczywiście, że po angielsku, jeśli szukasz odbiorców z całego świata i oczywiście, że po polsku, jeśli chcesz ich pozyskać tylko z Polski. A najlepiej, na co wskazują eksperci od social mediów, mieszać oba te języki lub nawet dodawać słowa w jeszcze innych. Skąd pomysł na taki językowy misz-masz? To proste: im więcej słów kluczowych, tym większa szansa na nowe zasięgi i nowych odbiorców. Ograniczanie się do tylko jednego języka to jak zakładanie swojemu profilowi kagańca i marnowanie darmowej okazji na zdobycie większej popularności. Poza tym nie ma co ukrywać – nasza mowa ma swoje językowe smaczki, które trudno przetłumaczyć na inne języki i które mają znaczenie tylko w oryginale.

hashtagi instagram

Zbanowane hasztagi 2020 na Insta

Tak, tak, to nie żaden mit: Instagram ma swoją listę hasztagów, które banuje. A dokładniej: których użycie w poście sprawia, że nie będzie on widoczny w wynikach wyszukania pod innymi hasztagami, nawet jeśli są one całkowicie „legalne”. Dlaczego w ogóle dochodzi do blokady? Głównie z powodu używania hasztagów uznawanych za zabronione, czyli w tematyce przestępczej jak pornografia, rasizm, przemoc, ale również ze względu na ich spamowy charakter. Blokada może być stała lub tymczasowa, przy czym ta druga może trwać dzień, dwa, miesiąc a nawet… kilka godzin. Dlatego zwykle tworzenie takich rankingów jak lista zbanowanych hasztagów Instagram 2020 jest bezsensowna, bo jej zawartość zmienia się z godziny na godzinę.

Po co się męczyć – zaufaj specjalistom

Jeśli dotarliście aż tutaj to znaczy, że zależy wam na poprawie jakości swojego profilu na Instagramie oraz nabyciu umiejętności właściwego dobierania hasztagów, co pozwoli na zwiększenie zasięgów, większą popularność i zdobycie nowych followersów. Jednak nie ma co ukrywać, że to droga bardzo długa i bardzo wyboista, zwłaszcza że algorytmy Instagrama są ostatnio wyjątkowo kapryśne i nie zawsze sprawdzona metoda działająca u tysięcy innych kont zadziała także u nas. Zamiast się więc denerwować staniem w miejscu lub szukaniem optymalnego sposobu na te irytujące hasztagi na Instagramie, może lepiej usiąść wygodnie w fotelu i zostawić to zadanie specjalistom? W Fejmowo.pl wiemy, jak ugryźć ten temat i z przyjemnością pomożemy każdemu, kto szuka profesjonalnej pomocy.

popularne hasztagi na instagramie

Warto również zauważyć, że najpopularniejsze hashtagi 2020 nie zmieniły się zbytnio od tych z poprzednich lat (2018 oraz 2019). Z tych najbardziej popularnych:

#like4like
#followforfollow
#bestoftheday
#vsco

Brzmi znajomo, prawda? Te hashtagi na instagramie nie są dodawane tylko w 2020. Istnieją one praktycznie pod początku Instagrama. I są dodawane regularnie, praktycznie przez większość użytkowników. Czy te tagi coś dają? Owszem! Mnóstwo ludzi przegląda te hashtagi i może zostawić po sobie lajka albo komentarz.

Hashtagi sezonowe w 2020

Warto dodawać również sezonowe hasztagi. Mowa oczywiście o szczególnych wydarzeniach bądź datach – na przykład święta:

#christmas #halloween #holiday #elections #independenceday #4july #easter #blackfriday

Czy już popularne hasztagi w Polsce:

#3maja #niepodlegla #11listopada #ferie #wakacje #swieta

Hasztagi – podsumowanie

Podsumowując temat hashtagów na insta można stwierdzić, że są one nieodłącznym elementem tej strony społecznościowej. Popularne hasztagi w 2020 to w szczególności te, które były już popularne przez ostatnie kilka lat, ale zalecamy korzystanie również z tych spoza schematu. Dzięki korzystaniu z mniej popularnych hashtagów, możemy trafić w lepszą, bliższą naszej tematyce grupę odbiorców, która z większą chęcią będzie odwiedzać nasz profil oraz wchodzić w interakcje.

Tagged , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.