Najpopularniejsze hasztagi na instagramie w 2022

Hasztagi, a może hashtagi? Kwestia gustu! Hasztagi w 2022? To już nie kwestia gustu! Mądre używanie hashtagów w 2022 roku może Ci pomóc skutecznie wybić profil na instagramie. Rankingi popularności hashtagów na Instagramie są bardzo niewdzięczne dla wszelkiego rodzaju marketingowców i speców od reklamy. Zmieniają się bowiem zbyt często, czasami nawet kilka razy dziennie w zależności od aktualnie panujących trendów. Wystarczy, że na świecie coś się wydarzy, a popularne dotychczas hashtagi są błyskawicznie wypierane przez nowe, ale związane już z tym zdarzeniem. Na szczęście są rankingi bardziej ogólne, obejmujące dłuższe okresy. I to na ich podstawie marketingowcy mogą opracować plan długoterminowego działania. Przykładem są chociażby rankingi roczne, które wskazują, jakie będą najlepsze hashtagi w 2021 roku na Instagramie.

hasztagi
Hasztagi powinny być popularne, ale i tematyczne! Nie ma sensu dodawanie hasztagów, które nie są powiązane tematycznie ze zdjęciem.

Hashtagi IG mają duże znaczenie

Każdy internauta, który aktywnie działa na Insta, musi mieć świadomość ogromnego znaczenia hashtagów dla rozwoju swojego konta. Mają one znaczny udział:

– w budowaniu popularności profilu, 

– w zwiększaniu zasięgu oddziaływania i pozyskiwaniu nowych followersów,

– w budowaniu tematycznego wizerunku konta skupionego na konkretnej dziedzinie/branży,

– we wpływie na algorytmy Instagrama, które na podstawie hashtagów dopasowują zdjęcie lub filmik do danej kategorii,

– w realizacji jednolitej linii marketingowej i rozwoju firmowej (lub osobistej) marki profilu.

Mówiąc najprostszym językiem: im lepiej dobrane hashtagi na Insta 2021, tym większa szansa na to, że nasz profil zyska popularność, zdobędzie nowych obserwujących i stanie się ważnym graczem influencerskim.

AKTUALIZACJA: Najlepsze hasztagi na instagramie w 2023

Konto prywatne czy firmowe

Przed rozpoczęciem planowania kampanii hashtagowej warto ustalić jedną rzecz. Czy chcemy zyskać popularność swojego osobistego profilu, czy działamy w imieniu profilu swojej firmy albo całej marki. W teorii nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ działania marketingowe oparte na hashtagach na Insta będą identyczne. W praktyce jednak jest pewna zasadnicza różnica.

reklama na insta

W przypadku profilu osobistego można sobie pozwolić na nieco większą swobodę w doborze hasztagów, w tym na używanie słów nacechowanych emocjonalnie, co przy promocji instagrama konta firmowego nie zawsze się sprawdza. Poza tym jednak nie ma absolutnie żadnych różnic: oba konta mogą, a nawet powinny wykorzystywać popularne hashtagi Instagram w 2022 roku, aby jak najlepiej wypromować profile.

Stopniowanie popularności hashtagów

Paradoksem jest to, że to nie najpopularniejsze hashtagi Insta 2022 przynoszą największe marketingowe zyski, ale tagi o znacznie mniejszej popularności. Powodem jest fakt, że te najbardziej oblegane używane są najczęściej, więc internauci mają do przejrzenia często tysiące różnych zdjęć. Trafienie właśnie na nasze jest wtedy trudniejsze i mniej prawdopodobne. Natomiast używanie mniej popularnych, ale nadal znanych hashtagów – zwłaszcza tematycznych – znacznie zwiększy szanse na dotarcie do większej liczny odbiorców.

hasztagi 2021
Hasztagi w 2022 to sprawa-klucz dla rozwoju profilu na instagramie.

Czy to oznacza, że należy zupełnie zrezygnować z tych najbardziej popularnych hashtagów? Absolutnie nie! Ale bezwarunkowo warto je ograniczyć do jednego, dwóch na wpis i uzupełnić tagami o mniejszej popularności, ale bezpośrednio odwołujących się do zdjęcia, wpisu czy filmiku. Takie stopniowanie popularności hashtagów bardzo szybko przyniesie efekty. Jakie?

Zalety różnicowania hasztagów

Przede wszystkim dywersyfikacja hashtagów, czyli ich maksymalne różnicowanie, daje właścicielowi profilu większą swobodę. Nie musi on skupiać się wyłącznie na samych popularnych tagach i kombinować, jak dopasować #girl, #weekend albo #dinner do zdjęcia swojego psa lub roweru. Korzystanie z hashtagów o różnej popularności pozwala także na:

– zwiększanie zasięgów o kolejne grupy tematyczne

– łatwiejsze dobieranie tagów tematycznych

– wykorzystywanie nisz tematycznych i zdobywanie nowych followersów

– pokazanie się szerszemu gronu odbiorców i pozyskanie cennych lajków.

najlepsze hashtagi 2021
Najlepsze hashtagi w 2022 roku to – tak jak w poprzednim roku – te powiązane tematycznie. Warto używać popularnych hasztagów, ale nie można przesadzać z ich ilością.

Wybierając Insta hashtagi 2022 warto kierować się w pierwszej kolejności ich tematycznością, a dopiero później uzupełniać wybrane słowa tymi o większej popularności. Za hashtagi się przecież nie płaci, więc dlaczego nie wykorzystać dostępnej opcji?

Popularne hashtagi 2022 z rankingów

Skąd jednak brać pomysły na hashtagi IG 2022? Zakładając, że codziennie dodaje się przynajmniej jedno zdjęcie, a każde będzie miało 15 hashtagów, to ich wymyślenie może sprawić dużo problemów. Zwłaszcza jeśli chcemy, aby się możliwie nie powtarzały, ponieważ różnorodność i unikatowość zwiększa ich zasięgi. Pomysłem na małą ściągawkę może być lista popularnych hashtagów na Instagramie, którą można znaleźć na zewnętrznych stronach zbierających takie statystyki. Można też skorzystać z darmowych narzędzi do podpowiadania hashtagów lub zwrócić się o pomoc do fachowców z fejmowo.pl Korzystając z rankingów warto wybrać najpierw region (Europa, Polska) i na jego podstawie sprawdzać popularność hashtagów. Jeśli promujemy się na rynku lokalnym, można też w tagach dodawać nazwę miasta, województwa albo nawet dzielnicy w jakiejś dużej aglomeracji. Pamiętaj jednak, że te hashtagi mogą się zmieniać, a prawdziwe trendy hasztagów w 2022 będą aktualizowane na bieżąco.

Najlepsze hashtagi – Podejrzyj konkurencję

I absolutnie się tego nie wstydź! Ona na pewno robi dokładnie to samo. Podglądanie, jakie hasztagi Instagram są pod zdjęciami albo filmikami Twojej konkurencji to właściwie najskuteczniejszy sposób na wybór własnych. Skoro konkurencji mają swoje własne audytorium odbiorców, to dlaczego ich nie podebrać tymi samymi hasztagami? Co ważne, nie musisz nawet ich kopiować 1:1! Dokładna analiza słów używanych na pokrewnych profilach pozwoli Ci lepiej zorientować się w ich tematyce i dostrzec pewne zależności. Sprawdź, które posty konkurencji mają najwięcej lajków i komentarzy a potem porównaj dodane do nich hashtagi. Może to właśnie odpowiednio dobrane słowa sprawiły, że post stał się tak popularny i zyskał dużo reakcji?

Co się taguje w 2022 na świecie?

A jeśli po prostu nie masz czasu na śledzenie konkurencji, analizę tagów i korzystanie z narzędzi zewnętrznych, możesz posiłkować się poniższym zestawieniem. To lista przewidywanych słów, które zdobędą popularność jako najlepsze hasztagi w 2022 roku na Instagramie. Czego można się spodziewać?

najpopularniejsze hashtagi 2021

W zasadzie niewielkich różnic w porównaniu z rokiem ubiegłym. Z mody na pewno nie wyjdą:

#love, #happy, #cute, #smile, #fit, #pretty

#instagood, #photooftheday, #tbt, #like4like, #follow4follow, #followme, #picoftheday

#fashion, #party, #girl, #boy, #style, #baby, #lifestyle

#dog, #cat, #animal

#beauty, #fun, #model, #motivation, #handmade, #inspiration, #diy

#home, #yummy, #night, #work, #holiday, #weekend, #christmas, #vacation

Pssst… Pamiętaj, że lajki na insta można również kupić. U nas znajdziesz je w świetnej cenie 🙂

Co się taguje w Polsce w 2022?

Nieco większe zamieszanie może wprowadzić lista najpopularniejszych polskich hashtagów na Instagramie w 2022. Popularne w 2020 hasztagi takie jak #kwarantanna, #koronaferie, #koronaparty oraz #wybory, #polska2020, #strajkobiet, #tojestwojna ze względu na swoją specyfikę z pewnością szybko wyjdą z mody, chociaż nadal będą używane w pewnych środowiskach. Mogą je zastąpić hashtagi zbliżone do tych światowych, oczywiście z polskim tłumaczeniem jak:

#milosc, #przyjazn, #przyjaciolka, #bff, #usmiech, #szczescie, #piekno

#moda, #modelka, #sesja, #makijaz, #dziewczyna, #chlopak, #para, #dziecko

#pies, #kot, #zwierzaki, #najlepszyprzyjacielczlowieka

#zabawa, #motywacja, #recznarobota, #inspiracja, #zrobtosam

#dom, #pyszne, #noc, #praca, #wakacje, #weekend, #swieta, #wolne

Nie powinno zabraknąć też tagów lokalnych i regionalnych, do których zalicza się nie tylko nazwy miast, ale też dzielnic czy osiedli. Dla influencerów z Warszawy z pewnością przydadzą się taki #warsawgirl, #warsawboy, #warsawnight, #warsawlife, z kolei osoby z innych miast muszą po prostu zmienić w hashtagu jego nazwę. 

Obejrzyj zdjęcie i taguj

Powyższe przykłady to jedynie propozycja, ponieważ Instagram jako część mediów społecznościowych jest szalenie płynny i elastyczny. To, co dzisiaj jest popularne, jutro może być w smutnym końcu rankingu popularności. Dlatego opieranie się w tagowaniu zdjęcia tylko na popularnych słowach jest ogromnym błędem. Owszem, najpopularniejsze hasztagi 2022 mogą pomóc w promocji profilu, ale wyłącznie jako uzupełnienie hasztagów tematycznych i… bardziej kreatywnych. Najlepszym sposobem na dobór właściwych słów pod zdjęciem jest jego dokładne obejrzenie. Tak, to cała tajemnica dobrych tagów! Obejrzyj zdjęcie, a potem po prostu opisz je w kilku słowach lub krótkich wyrażeniach i masz już listę gotowych hasztagów do wykorzystania. Jeśli chodzi o opisy do zdjęć na instagrama – służymy pomocą! Chcesz mieć większe zasięgi? Spróbuj je przetłumaczyć na angielski, a zyskasz szansę na dotarcie do odbiorców zza granicy.

hashtagi

Wyszukiwarka nie gryzie

Od kilku lat Instagram umożliwia śledzenie nie tylko profili, ale i hashtagów. A jak wiemy, hasztagi na insta to klucz. To znak rozpoznawczy IG. Dlatego tak ważne jest ich używanie – to możliwość dotarcia do nowej grupy potencjalnych followersów, a jeśli to profil firmowy – potencjalnych klientów. Pomocne w doborze słów kluczowych pod zdjęciem mogą być narzędzia wbudowane w serwis, czyli między innymi… wyszukiwarka. To właśnie ona po wpisaniu dowolnego hasła podrzuci nam automatycznie powiązane z nim i pokrewne tematycznie hasztagi na Insta, których możemy dodatkowo użyć. Nie trzeba się głowić, myśleć i kombinować, bo Instagram właściwie zrobi całą robotę za nas. Czy może być jeszcze prościej?

Zewnętrzne narzędzia do wyszukiwania hasztagów

najpopularniejsze hasztagi

No cóż, skoro pytacie… Jasne że tak. Wystarczy na chwilę opuścić Instagrama i poszukać na zewnętrznych agregatorach danych i stronach do wyszukiwania hasztagów. Ich zaletą jest to, że można na nich dowolnie grupować wyszukiwane tagi wedle na przykład kraju pochodzenia czy języka. To przydatne przy targetowaniu wpisu, kiedy chcemy dotrzeć tylko (głównie) do odbiorców polskojęzycznych lub z samej Polski. Na takiej stronie podaje się zwykle adres swojego profilu (rzadziej dane do logowania), a automatyczny skrypt dokonuje błyskawicznej analizy konta w zakresie wykorzystanych hashtagów.

hasztagi 2022

Otrzymane wyniki wskazują, jakich tagów używamy najczęściej, które przynoszą najwięcej odwiedzin, a które warto jeszcze przemyśleć. I co ważne – robi to zupełnie za darmo! Taka analiza to prawdziwa kopalnia wiedzy, która z pewnością znacznie pomoże w prowadzeniu profilu i właściwym dobieraniu hasztagów w 2022 roku.

Hasztagi 2022 – używać czy nie?

I tutaj trzeba o tym wspomnieć: tak, ale nie do przesady.

Hasztagi w 2022 roku to podstawa marketingu na instagramie i nie tylko. Wciąż za sprawą hashtagów możemy zdobyć dodatkowe polubienia i zasięgi.

hashtagi instagram 2022

Najważniejsze jednak, że mają być one pomocą, a nie podstawą reklamy na instagramie.

Hashtagi IG w 2022 to świetny sposób, aby Twoje treści zostały zauważone w mediach społecznościowych.

Hasztag to drogowskaz, który informuje innych, o czym mówisz. Jeśli chcesz używać hashtagów w swoich postach, ważne jest, aby wymyślić taki, który jest krótki, łatwy do zapamiętania i konkretny, aby ludzie mogli znaleźć Twoje treści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.