Jak zarabiać na Instagramie – sposoby na zarabianie na Instagramie

Zarabianie na instagramie

Jeśli i Ty podzielasz zdanie, że pieniądze najlepiej zarabiać w sposób przyjemny albo nawet zupełnie przy okazji, to zarabianie na instagramie jest właśnie dla Ciebie. Instagram można spokojnie określić taką świetną maszynką do produkcji pieniędzy. Robisz to, co lubisz i przy okazji zarabiasz, bądź wiążesz profil ze swoją działalnością i pomnażasz swoje zyski. Jak to zrobić?

 

Jak zarabiać na instagramie?

Zacznij od stworzenia swojego profilu.

 

Przyjemnie i jakby z przypadku nie oznacza jednak, że bez żadnego nakładu pracy. Wręcz przeciwnie. Zanim zaczniesz odcinać kupony, musisz zainwestować sporo własnego czasu. Po pierwsze w stworzenie ciekawego, poczytnego, znajdującego wielu obserwatorów profilu. Konto na instagramie, jest jak strona www. Najpierw trzeba nim zainteresować rzesze użytkowników, żeby w kolejności ktoś zainteresował się Tobą. Stworzenie poczytnego profilu jest ściśle powiązane z publikowaniem ciekawych zdjęć, ale i treści. Jeśli więc zastanawiasz się, jak zarabiać na instagramie, to z pewnością ważne jest by:

 

 • publikować wartościowe zdjęcia – obrazy muszą działać na wyobraźnię i wyzwalać emocje. Dlatego nie sztuką jest opublikować kilkanaście czy kilkadziesiąt zdjęć i to jedno po drugim. Większość z nich nawet nie zostanie zauważona przez obserwujących. Lepiej więc postawić na jakość, a nie na ilość. Pamiętaj, że obserwacje Instagram można zdobyć przez wartościowe zdjęcia, a dzięki temu możesz zarabiać.

 

 • być aktywnym – jeśli zaplanowałeś sobie, że na początek wrzucisz 100 interesujących zdjęć a potem wszystko będzie się toczyć bez Twojego udziału, to niestety mocno się rozczarujesz. Musisz być systematyczny. Zarobki na instagramie wymagają bowiem regularnego dodawania zdjęć. Minimum dwa razy dziennie powinieneś więc odwiedzić swój profil.

 

 • być zaangażowanymczy można zarabiać na instagramie bez właściwego angażowania się w komentowanie postów czy wywoływanie dyskusji? Niestety również nie! Dlatego, jeśli to Twój pomysł na biznes, to musisz poświęcać czas również innym użytkownikom, dzieląc lajkami, komentarzami, przyciągając ich rozmową czy nurtującymi, absorbującymi uwagę pytaniami. To pracochłonny, ale skuteczny sposób na dużą poczytność Twojego profilu.

 

 • hashtagi – Twoi nieodłączni sprzymierzeńcy sukcesu. Więcej o hashtagach przeczytasz na naszym blogu. Tu tylko przypomnienie, że one również wspomogą Twoje działania biznesowe na instagramie.

 

 

Zarobki na instagramie – jak do nich dojść?

Dróg do biznesowego sukcesu jest kilka:

 • zostań zauważony – coraz więcej firm wyszukuje ciekawe, poczytne i cieszące się dużym zainteresowaniem profile, by zaoferować im współpracę na zasadzie dodawania sponsorowanych treści czy zdjęć. Współpraca może mieć różny zakres. Firmy mogą zlecić całą kampanię bądź promowanie pojedynczych produktów czy usług. Twoje zarabianie na instagram nosi tutaj nazwę sponsoringu.

 

 • sam szukaj sponsorów – istnieje wiele serwisów, na których firmy zapraszają do prowadzenia kampanii na instagram.

 

 • sprzedawaj produkty – może nie bezpośrednio, ale przez dodawanie linków do promowanych na Twoim profilu produktów. To także dobra forma. Zapewnia zarobki na wysokim poziomie. Wszystko jest jednak uzależnione od tego, w jaki sposób rozliczasz się z firmą. Wynagrodzenie może więc dotyczyć zarówno bezpośredniej sprzedaży, wypełnienia ankiety, obejrzenia filmu czy pozostawienia danych kontaktowych (tak zwanych leadów).  Z takiego programu korzystają duże koncerny odzieżowe, jak np. Zalando, ale również banki, koncerny farmaceutyczne itd. Jak wejść w taki układ? Można szukać firmy zainteresowanej umieszczaniem linków w postach czy w profilu, ale lepszym sposobem jest dołączenie do społeczności tak zwanych sieci afiliacyjnych. W Polsce działa ich całkiem sporo.

 

 • łącz instagram z blogiem bądź kontem na facebooku – to ułatwia zarabianie, zwłaszcza jeśli chcesz osiągać zyski poprzez dodawanie linków afiliacyjnych. Ich dołączanie do profilu na instagramie jest czasem kłopotliwe, ponieważ nie można na nie kliknąć i za ich pomocą przenieść się na promowaną stronę. Możliwości więc są dwie – pozostawienie długiego adresu URL z nadzieją, że ktoś go skopiuje do przeglądarki i wyświetli. To raczej dzieje się jednak bardzo rzadko. Drugą opcją jest skrócenie linku za pomocą np. Bitly. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest promowanie własnego bloga bądź fanpage i tam pozostawienie linków przy ciekawych lub poradnikowych opisach. Np. relacjonując wycieczkę do Budapesztu, pokazując urokliwe miejsca, zabytki, które warto zobaczyć, można dołączyć link do mieszkań, hoteli, restauracji – słowem każdego partnera, który przez nasz blog będzie chciał promować swoje usługi w tym mieście.

 

 • promuj kupony i zniżki – właściwie, jeśli masz dobrze rozbudowany profil, wielu fanów i pozytywną opinię, to można rzec, że jesteś królem albo królową instagramu. O audiencję u Ciebie prosić będą najlepsi, zarówno by zaistnieć na Twoim profilu poprzez zamieszczanie reklam, filmów czy zdjęć, jak i linków do swojej strony www. To też dobry sposób na zarobienie na instagramie. Możesz jednak wyjść od innej strony – ostatnio świetnie sprawdza się pisanie np. e – booków i poradników. Wiesz, jak tanio podróżować przez świat – napisz poradnik i promuj go na instagramie. Masz patent na szybsze przyswajanie języków – instagram pomoże Ci w znalezieniu chętnych. Czego ludzie często szukają to kuponów i zniżek na produkty i usługi. Jeśli masz dużo fanów, to transakcja jest wiązana i nie wzbudza niesmaku wśród odwiedzających Twój profil.

 

Ile zarabia się na instagramie?

Właściwie i dużo i mało. Wszystko zależy od tego:

 • jak popularne jest nasze konto i ilu folowersów obserwuje dołączone zdjęcia,
 • w jakim projekcie bierzemy udział i jakie zarobki oferuje dana firma,
 • na czym zarabiamy – na sprzedaży, na kliknięciu, czy tylko zamieszczeniu zdjęcia na profilu.

 

Trudno jest więc uzyskać jednoznaczną odpowiedź na pytanie, ile zarabia się na instagramie.

Jednak można łatwo oszacować, jaki dochód przyniesie nam nasza działalność.

Przykładowo:

Jeśli firma zleci Ci kompleksową kampanię reklamową, to zarobki na instagramie mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych na miesiąc. To jednak jest oferta jedynie dla najlepszych i zazwyczaj firmy same szukają interesujących ich kont. Ważna jest tutaj nie tylko popularność danego profilu, ale i spójność przekazu pomiędzy publikowanymi przez Ciebie treściami czy zdjęciami, a założeniami programowymi danej firmy.

Publikacja pojedynczego zdjęcia też się opłaca. Firmy przeważnie inwestują tutaj około kilkudziesięciu złotych za jedno zdjęcie. W takich przypadkach firmy oferują współpracę również mniej popularnym osobom, np. dopiero rozpoczynającym działalność i mającym np. około 30 – 40 followersów.

Pieniądze są całkiem spore do zarobienia, a firmy inwestują naprawdę pokaźne środki w tego rodzaju kampanie. Z naszą małą pomocą możesz wypromować tak swój profil, by być zauważalnym w sieci. Sprawdź dobrą ofertę i odpowiednio przygotuj się do zarabiania na instagramie.

Co ważne zostawiam na koniec – zarabianie przy okazji może być jedynie na początku. Do każdego biznesu trzeba podejść z głową, również więc i do zarabiania na instagramie. Jeśli Twój pomysł okaże się strzałem w dziesiątkę, to tego rodzaju zarabianie może być Twoim głównym i całkiem intratnym źródłem dochodu!

Tagged , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.